Když chtěl člověk za železnou oponou hrát hry, musel si je sám i naprogramovat. Vyprávěno očima „prvního“ infikovaného – Františka Fuky a jeho kolegů ze studia Golden Triangle.
Dva kamarádi z Brna díky přístupu k počítačové učebně vytváří předělávku své oblíbené americké hry. Na sídlišti v Poličce nacházejí vydavatele a první česká oficiálně distribuovaná hra je na světě.
Jak je možné, že se v 90. letech v České republice, kde málokdo měl počítač, dařilo hned dvěma herním časopisům? A co jejich rivalita přinesla tuzemské herní scéně? A proč některé svedla na scestí?
Z malého simulátoru stvořila parta nadšenců kultovní vojenskou střílečku Operace Flashpoint, která se stala jedničkou na všech trzích. Češi s ní získali herního „Oscara“ a dobyli svět.
Nástup internetu přeje indie studiím – malým týmům, které si jdou vlastní cestou. Jakub Dvorský dobývá svět adventurami navazujícími na klasickou českou animaci. Hra může být uměním, ale i virálem.
České studio SCS roky vytvářelo servisně simulátory pro amerického vydavatele. S příchodem internetu se ale rozhodlo postavit na vlastní nohy a vytvořit původní hru – veleúspěšný Euro Truck Simulator.
Od deskových her na hrdiny až po epické počítačové RPG ze středověku z českých luhů a hájů. Jaké překážky stály v cestě k pohádkovému bohatství, které za ni získala parta českých vývojářů?
Dvojice kamarádů zažila sen všech startupistů. Sebrali úspory, zařídili si společné bydlení a nonstop pracovali na vysněné hře. Výsledkem je Factorio – nejúspěšnější česká budovatelská strategie.
V jednoduchosti je síla, ale musíte na to přijít. Co vše se muselo stát, aby se z virtuální sekačky v tanečním rytmu Beat Saber stala naprostá herní bomba? A jak se programuje úspěch levou rukou?
Hry už dávnou nejsou jen zábavou pro klučičí nerdy. Stojíme na začátku nové éry, kdy už holky nechtějí jen hrát, ale taky vyvíjet hry podle svých vlastních představ.