Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva juubelisuveks valmiv 6-osaline saatetsükkel seab eesmärgiks sõnastada ka tänastele noortele EÜE tähendust ja miks tollased tudengid sinna ikka ning jälle kippusid. Saated on illustreeeritud rohke filmi-, pildi- ja helimaterjaliga, mida meenutustega rikastavad üle poolesaja endise eüeka, kellest suur osa on tuntud tegijad ka tänases Eestis. Lisaks sõidame Eestimaale ringi peale ning vaatame, mis on saanud kunagistest EÜE kodudest ja ehitusobjektidest. 1. saade: Katse tõlkida EÜE fenomeni tänasele inimesele. Mida EÜE omas ajas tähendas, ja kuidas ta muutus läbi oma 29 tegevusaasta. Kas EÜE oli vabadusvõitluse häll või komsomoliorganisatsiooni ussjätke? Autor ja režissöör Gerda Kordemets, toimetaja Piret Suurväli, operaator Andrus Rebane, produtsent Olga Käo.
Töö ja raha olulisusest. Objektinaljad. Interrühmad ja punamimikri. Välisrühmad ja ahvatlev välismaa. Mitteehituslikud rühmad. Mustad jõugud. Malevasurmad. Saate autor ja režissöör Gerda Kordemets, toimetaja Piret Suurväli, produtsent Olga Käo.
Malevarühmade elupaigad ja elustiil. Soorollidest malevas. Kuivast seadusest ja selle (mitte) ellurakendumisest. Saate autor ja režissöör Gerda Kordemets, toimetaja Piret Suurväli, produtsent Olga Käo.
Malevaüritused alates ametlikust avamisest Maarjamäel „impotendi unistuse“ juures läbi kokkutulekute kuni väikeste vastuhaku vaimust kantud stiilipidudeni. Autor ja režissöör Gerda Kordemets, toimetaja Piret Suurväli, produtsent Olga Käo.
Kes või mis on EÜE legendid? Saame tuttavaks Zassa, InBoili, Kukekese, Molekuli, Maffini ja paljude teistega. Legendaarsed rühmad Persostrat-Euromais ja Muhu. Autor ja re?issöör Gerda Kordemets, toimetaja Piret Suurväli, produtsent Olga Käo.
Mis oli siis EÜE fenomen? Mida on EÜE tänasesse kaasa andnud? Mida arvavad oma EÜE-taustast tänased poliitikud, ärimehed, juristid, arstid? Saate autor ja re?issöör Gerda Kordemets, toimetaja Piret Suurväli, produtsent Olga Käo.