Komöödiaseriaali "EnsV" uue hooaja avaosa tegevustik algab 1991. aasta viimastel päevadel, kui NSV Liit kaob maailmakaardilt. Aavikute koju saabuvad ootamatud külalised. Elamine meenutab kolhoosi. Raha on jalaga segada. Kukekeses peetakse aastavahetusplaane ja Illari fantaasiatel pole piire. Lavastaja Ain Mäeots, stsenaristid Piret Jaaks ja Villu Kangur, režissöör Marko Piirsoo. Osades Liis Lass, Mait Malmsten, Laine Mägi, Raivo. E Tamm, Piret Kalda jt.
IIllar varjab oma isadust. Jüri käib politseinikuna haltuural. Jüri põgeneb telekaamerate eest. Maa sool Rein avastab midagi üllatavat. Paavo pakub välja Papa Carlo projekti, kuigi ta pole mingi puutöömees.
Kuidas tutvusid rindekaaslased Raimund ja Aino? Mälestustes lähevad nad aastavahetusest 1992/93 tagasi aastavahetusse 1942/43. Paljud asjad on muutunud, paljud mitte. Näiteks see, et kõrtsid töötasid vanasti igal ajal ja iga ilmaga.
Pillel tekib küsimus, mis on püha ja mis patune. Aino otsustab vana sõbranna mahitusel asuda omasid kaitsma. Sirje peab kandma vastutust muutunud olude eest ja võitlema plakatite vastu. Tursamaksapasteeti pole kunagi liiga palju.
Tüli tekib tühjalt kohalt. Vanad sõbrad ilmuvad välja. Sirje saab ootamatu pakkumise. Kas oras võib olla ka puuvili? Tankist astub mängu. "Kukekesel" tekib võimalus hakata pakkuma majaveini. Aino teeb üsna ootamatu salakäigu.
Pillele aetakse tuvide ja limusiinide abil kärbseid pähe. Reinu äri vajab uusi väljavaateid. Paavo peab kandma rasket koormat. Rennu asub isale appi – mängu tuuakse nelgid ja isikutunnistused.
Reinul tekivad ootamatud sekeldused kinnisvaraga. Ats avastab, et vana arm ei roosteta ja kui roostetabki, siis puhtad kikud aitavad alati. Rennu õpib linnas elu, kuid uuriv ajakirjandus ei maga.
Ats proovib vahed sisse teha. Kõik satuvad uudsesse skeemi, mis tõukub kosmosetehnoloogiast. Päevakorda kerkib küsimus, kui suur summa olmetarvikute eest on piisav? Vana peigmees päästab Ülle hädast.
Reinul tuleb äriideid nagu varrukast. Ainol ilmuvad silmapiirile kasulikud sugulussidemed. Raimondile tehakse tööraamatusse sissekanne. Jüri peab leidma oma koha elus ja ta soovib säästud üles sulatada.
Kęstutis tuleb Eestisse sanitaartarvete järele, kuid koperdab Paavo uue kuningliku äriplaani otsa. Illar ja Helle teevad inventuuri, mis viib neid rahvatantsu patriootlikku maailma. Marju luuleline lähenemine võlub kõiki – nii siin kui ka sealpool ookeani.
Nii mõnedki asjad klaaritakse ära, aga raha endiselt napib. Pullapääl käärib. Vana Karnats nõuab oma tagasi. Rennu asutab esimest korda elus välismaale sõitma. Kannatajaks jääb nagu ikka kõige süütum.
Pille unistuste pulm kogub tuure ja kõik teevad ettevalmistusi. Aino on kibestunud ja valab oma ängi Raimundi peal välja, aga vana sõjaveterani ei murra miski. Atsil lähevad silmad juhuse tõttu lahti. Kingitus leiab noorpaari elus oma koha.
Pille ei saa rahulikult magada. Villem pakub Reinule paljutõotavat äriplaani. Kukekesse saabub ootamatu külaline. Rennu annab isale nõu, kuidas koondamisprotsess valutult läbi viia. Jüri satub tähelepanu keskpunkti.
Sirje sunnib Aavikuid enda vara eest välja astuma. Ämm Aino õpetab Pillet kurki lõikama ja käsib garderoob üle vaadata. Ats proovib mitte lollusi teha ja saab üllatuse osaliseks. Televaatajate kõrvu kahjustab miljonäri laul.
Rein ja Villem ei raiska aega ning täidavad Rootsi investorite kaukaid heausklike rahaga. Marju õpetab väliseestlasest Ülole ilusat eesti keelt. Sirje ja Atsi diivan kannab rohkem, kui esmapilgul paistab.
Senta on mures poja tuleviku pärast ja loodab Reinu maale elama meelitada. Illar räägib Marjuga südamest südamesse. Aus ärimees põhjustab paksu pahandust ja ajab naiste pead sassi. Aino sunnib Raimondit kasukat kandma.
Pille saab pakkumise, millest ei ole võimalik keelduda. Ats ja Illar viskavad kulli ja kirja. Telemajas toimub aastavahetussaate otsülekanne. Jüri satub ootamatusse rolli. Ning mitte ainult tema. Lõpp hea, kõik hea – uus võib alata!
Kaks endist julgeolekumeest avavad Raimondi keelepaelad tema lemmiksaadete osas. Reinul tekib geniaalne äriplaan, kuidas enda ja poja tulevikku kindlustada. Sirje toob õlut ja vorsti lausa kandikul ette. Kaunis saatejuht võlub ära kõik mehed.
Hommik Aavikute kodus ei alga mitte päiksepaistega vaid õudusmiljööga. Sirjet tabab üks üllatus teise järel. Rennu ja Piret meenutavad, kuidas head ajad nende ellu tulid, kuid jäävad peagi Reinule vahele. Kõikjal hõljub kummaline hais.
Sental on suur mure, sest tema talus toimuvad kummalised kadumised, kuid ajakirjanik Piret otsustab appi tõtata. Rein kutsub Illari kampa loovideid genereerima. Jüri teeb järjest mitu halba otsust. Postikana päeva ei päästa.
Eurovisiooni laine veereb üle Eestimaa. Illar ja Rein korraldavad muusikalise avantüüri. Noored armastajad ei oska uneski aimata, millise masinavärgi hammasrataste vahele nad satuvad. Marju leiab mitu uut värdmadalsõna ja argikeelendit. Baarmeni puusanõksud on pedagoogile sümpaatsed.
Villem on taas hõlptulu peal väljas. Paavo ja Kaire kodune idüll rikutakse. Maist on saanud Mai Kelluke-Karvauskienė. Raimond leiab lisatöö. Kęstutis jääb lisaseansile. Külalistest saadakse pettusega lahti.
Raimondile tuleb ootamatu teade. Mööda Eestit tiirutavad kaks müügimeest. Atsil on pikk ja raske päev – ta loodab tulla selle peale, mille peale normaalne inimene ei tule. Marju satub sekeldustesse. Hooaja lõpp ei ole alati õnnelik.
Hooaja viimases osas kohtume hotellis Olümpia kahe Piretiga. Sõna saavad Marju osatäitja Piret Kalda ja stsenarist Piret Jaaks.
Eesti nüüd siis Vabariik 4. hooaeg, 18. osa: Kodukaitse | 14.01 Alaliselt järelvaadatav Lutikad vallutavad Kukekese ja Illari meeled. Marju on suurtes süümepiinades. Sirjele tuleb külaline minevikust, kellele meeldivad arooniad ja sõstrad. Helle korraldab stseeni, mida isegi rahulik Raimond ei suuda ära hoida.
EnsV traditsiooniline jutusaade, milles seekord pajatavad oma mälestusi seriaali võtteplatsilt Viire Valdma ehk Helle Vokk ja Veikko Täär ehk Kęstutis. Saadet juhib nagu ikka Rein Pakk.
Hooaja viimases osas saavad sõna armastatud seriaali näitlejad Indrek Taalmaa ja Rein Pakk. Tähetorni Hotelli kaminasaalis juhib vestlust Tiit Sukk.