Rakett 69 võistlejad proovivad nüüd kätt lingvistikutena ja peavad lahti kodeerima täiesti tundmatut keelt. Selleks, et uutes sümbolites antud tööjuhendist aru saada, peab kasutama kõvasti loogikat. Kes aga keeltega hätta jääb, peab minema duellile. Tootja Vesilind OÜ.
Rakett69 läheb rohujuure tasandile ning võistlejad peavad hakkama tegelema geneetikaga. Kuidas aga leida termokaamera, veekeedukannu ja pudelite abil kõige soojapidavam sokk? Vähenenud roheliste meeskond peab nüüd vastu panema kahe suure meeskonna vastu. Tootja Vesilind OÜ.
Rakett 69 taibukad noored asuvad nüüd teadusega tegelema köögis. Kui vahukoor ja toidukoor on lootusetult sassi läinud, tuleb lisaks maitsemeeltele appi võtta teaduslik lähenemine. Kuid nutikusega saab ka limonaadi vaid mõne minutiga maha jahutada. Nüüd, kui roheliste Ott võistleb üksi kahe viieliikmelise võistkonna vastu, tõuseb pinge veelgi, sest ühe ülesande võit ei anna enam duelli sattumise eest täielikku kaitset. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased peavad sel korral leidma mooduseid, kuidas salvestada energiat ja seda õiges suunas lahti lasta. Kes leiab täpse benji-köie pikkuse ja ehitab parima pallikahuri, on lõppmängust pääsenud. Tootja Vesilind OÜ.
Rakett 69 on juba kümme aastat innustanud väikseid ja suuri teadusega tegelema ning teadust mõistma. Nüüd lahendavad kümnenda lennu raketlased varasemate hooaegade ülesandeid ja ees ootab nii mõnigi üllatus. Tootja Vesilind OÜ.
Rakett 69 võistlejad saavad nüüd hakata ülesandeid lahendama üksi ja peavad teadusteatri teemadele võisteldes toetuma vaid enda teadmistele. Võistlus jätkub Tallinna Tehnikaülikoolis, kus noored teadustaibud peavad panema purjeautod vastutuules sõitma. Aeg on saada seitsme tulevikulootusega lähemalt tuttavaks. Tootja Vesilind OÜ.
Aeg on Rakett 69 üheks kõige oodatumaks osaks. Käes on teadusteater! Seitse raketlast on hoolega ette valmistanud etendused inimkehast. Teadusteatri etendus räägib sel korral ajust, nägemisest, hingamisest, südamest, seedimisest, nahast ja skeletist. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased võistlevad Tallinna lennuväljal, kus nad peavad määrama täissuuruses reisilennuki massikeskme ja otsima lennukikerest imepisikesi pragusid. Kõige nutikam saab aga suure eelise, sest esimese ülesande võitja valib endale ise meeskonnakaaslased järgmiseks ülesandeks. Üks kuuest võistlejast peab aga saatest lahkuma. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased peavad näitama oma laia silmaringi ja mitmekülgsust ning lõimima omavahel reaal- ja humanitaarteaduseid. Nad peavad esiteks aja sekundi täpsusega paika panema ja seejärel sättima tehnikasaavutused ajajoonele. Võistlus on läinud nii tasavägiseks, et võitjad selguvad vaid kümnendiksekundite mängus. Tootja Vesilind OÜ.
Võistluses jagatakse nüüd ülikoolikohti. Vaba pääsu Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli või Tallinna Tehnikaülikooli tagab hea elektroonika ja automaatika tundmine. Võistlejad hakkavad tuulest energiat püüdma. Kelle lipp lehvib mastis esimesena, saab endale valida meeskonnakaaslased tuulegeneraatori ülesandeks. Tootja Vesilind OÜ.
Nüüd selguvad Rakett 69 kümnenda hooaja kaks parimat! Finaalipääsme väljateenimiseks peavad raketlased ehitama potentsiaalsel energial töötavad sõidukid, mis oleksid võidusõidus võimalikult kiired. Teine finaalikoht läheb jagamisele mõistatuste rajal. Tootja Vesilind OÜ.
Noorte teaduskonkurss Rakett 69 siseneb uude kümnendisse ja pardale astuvad 11. lennu võistlejad. Kuid enne raketlaseks saamist peavad õppurid üle kogu Eesti tõestama end teaduslabürindis ja selguvad 15 uut lootusrikast teadusetulevikku. Tootja Vesilind OÜ.
Värsked raketlased jagunevad punasesse, sinisesse ja rohelisse tiimi ja peavad kohe üksikutest osadest kokku panema ühtse meeskonna. Esimeste ülesannetega saab selgeks, millisesse võistkonda on koondunud üksikud geeniused ja kes suudab kõige kiiremini oma vigadest õppida. Tootja Vesilind OÜ.
Raketlased saavad nüüd pakkuda välja eriti mängulisi lahendusi ja peavad panema täringud enda kasuks veerema. Kelle täringud veavad aga alt, saavad võimaluse end mängus hoida salakoodis sõnumitega. Üks meeskond loob endale aga teistest oluliselt parema süsteemi ja rebib võistluses ette. Tootja Vesilind OÜ.
Rakett 69 jätkub nüüd eriti sportlikult, sest noored teadustaibud peavad lisaks ajugümnastikale näitama oma treenitust reaalsete prototüüpide valmistamisel. Võistlejad peavad teaduse ja spordi ühendama nii korvpalliplatsil kui ka panema lindi kõrgust hüppama.
Rakett 69 noored teadustaibud on küll võtnud erinevaid masinaid lahti, kuid kas nad oskavad neid ka kokku panna? Võistluses edasi liikumiseks peavad raketlased ehitama käepärastest vahenditest nii mikseri kui ka tolmuimeja. Mäng läheb aina tasavägisemaks ja võitja määrab vaid mõni gramm liiva.
Raketlased näitavad, kuidas kasutada oma teadmisi looduskatastroofi olukorras. Võistlejad peavad ehitama maavärinakindlad majad ning saatma hädaabi signaali teele ilma õige vooluallikata. Mängu tuleb panna kõik oma loodusteaduste oskused, sest võistlejatel on veel viimane võimalus end tõestada enne individuaalvoore.
Rakett 69 teadustaibud saavad nüüd näidata oma individuaalseid oskusi, kui kõik võistlejad peavad lahendama esimese ülesande päris üksi. Kasutada tuleb nii oma teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi. Kaitseväe 1. jalabrigaadi väeosas Tapal jagatakse välja teadusteatri katsete vahendid ja rebimine läheb eriti tihedaks.
Esimest korda saavad Rakett 69 võistlejad teha teadusteatri etenduse endale sobival teemal, kuid nad peavad kasutama ühte etteantud katsevahendit, mis loob võimaluse näidata end ja oma huvisid kõige paremast küljest. Raketlased toovad teadusteatrisse etendused alates matemaatikast spordini, kõige väiksematest osakestest kuni planeetideni välja.
Lennukad Rakett 69 võistlejad peavad võistluses edasi jõudmiseks lausa pilve purki püüdma. Nüüd ei saa nad enam meeskonnakaaslastele loota, kuid esimese ülesande kiirem lahendaja saab valida endale sobivad tiimikaaslased. Kes suudab siis lennukile disainida saba, mis hoiaks selle mootoririkke korral kursil, liiguvad ka edasi järgmisesse vooru. Teised peavad väljalangemise vältimiseks ehitama parima langevarju.
Eesti kõrgkoolides arendatakse tipptasemel tulevikuautosid, mille mentorid tulevad raketlastele appi, et kokku panna kõige kiirem auto. Esimese ülesande võitja saab otse järgmisesse saatesse ja tal on suur eelis määrata oma konkurendid tiimidesse. Kelle päikeseauto jääb autonoomse parkimisega hätta, peavad väljalangeja selgitama pneumaatika duellis.
Neli kõige täpsemat raketlast saavad lahti võtta ja kokku panna kõige väiksemat elektroonikat, mida me tihti ei märkagi. Magnetsensoriga kapi avamiseks peavad võistlejad ise looma magneti ja seejärel ehitama võimalikult suure mahtuvusega kondensaatorid. Releede kontrollsüsteem selgitab välja, kes on Rakett 69 11. hooaja esikolmikus ja kes saavad vabalt valida ülikoolikoha.
Rakett 69 õpetab enne suurte teadusstipendiumite jagamist ka rahatarkust. Esikolmik peab tegema targad investeerimisotsused ja kõige mõistlikum investeerija on Rakett 69 finalist. Teine finaali pääseja selgub aga räsiahela ülesandes, kus kaks võistlejat peavad välja mõtlema loogika, et taastada andmeplokkide järjekord.
Noorte teaduslahingu võistlejad liiguvad nüüd avaruumi. Suure viivise kiuste tuleb raketlastel edasi anda arusaadavaid sõnumeid ja määrata täpselt, kuidas satelliit liigub. Üks meeskond on teistest peajagu üle.
Võistluspinge on tõusnud nii rõhuvaks, et raketlased peavad leidma viise, kuidas see rõhk vabastada. Esmalt tuleb aga ära mõõta, kui kõrge on rõhk süsteemis ja seejärel ehitada klapp, mis selle välja laseks. Üks tiim ehitab ülerõhuklapi asemel hoopis õhupüssi.
Kümme teadustaipu hakkavad näitama oma teadmisi füüsikast. Appi tuleb võtta ka matemaatika ja tehnikataip, kuna toru pikkuse leidmiseks tuleb salvestada heli ning mõõta aega. Kuid mida teha, kui tuleb leida neljameetrise pulga tasakaalupunkt, kuid see on lahti võetud neljaks osaks? Üks meeskond üllatab oma teadmistega kõiki teisi.
Lõpuks on võimalik särada neil Rakett 69 võistlejatel, kelle tugevaks küljeks on keemia. Kui tavapäraselt määratakse indikaatoritega happeid ja aluseid, siis nüüd tuleb määrata hoopis indikaatoreid. Teadasaadud indikaatoreid tuleb seejärel aga kasutada kõige tugevama happe määramiseks.
Raketlastel energiat veel jagub ja nad näitavad, kuidas seda edukalt kasutada, et muuta palli liikumissuunda ning panna vee abil vesiratas liikuma. Kes kasutab oma energiat õigel hetkel raketi tõstmiseks, pääseb edasi üksikvoorudesse. Viimane meeskonnasaade samades tiimides šokeerib kõiki võistlejaid.
Muutunud mängureeglid eristavad nüüd head raketlased suurepärastest. Rakett 69 jagab teadusteatri vahendeid, millest võtta inspiratsiooni meeldejäävaks etenduseks. Eesti Lennuakadeemia saadab välja signaalid, et raketlased saaksid teadusteatriks parima stardipositsiooni.
Käes on kauaoodatud teadusteater, kus raketlased saavad näidata oma kastist välja mõtlemist. Lahustuv alumiinium, hetkeline härmatis ja värvimuutev õun - võistlejad panevad kõik teadmised mängu. Kaks võistlejat peavad minema aga lõppmängu, kus üks peab saatest lahkuma.
Raketlased näitavad nüüd oma individuaalseid oskuseid ja hakkavad looma automaatseid lahendusi. Esimese ülesande võitja saab valida endale meeskonnakaaslased teiseks ülesandeks, kuid sel korral on tal veel üks suur eelis. Kaks täiesti uut tiimi ehitavad lahenduse, mis transpordiks detaile robotile.
Taibukad nobenäpud näitavad, kui turvalised on meie ukselukud. Vaid kõige nupukam saab esimese ülesande võiduga otse järgmisesse vooru. Teised moodustavad uued tiimid ning peavad lahendama kiirust ja täpsust nõudva loogikamõistatuse, et saates jätkata.
Raketlased peavad suhtlema juhtmevababalt, et jõuda esikolmikusse. Kes paneb kõige kiiremini kokku Bluetooth auto, saab valida endale meeskonnakaaslase järgmiseks ülesandeks. Kaks võistlejat teevad eriti tugevat koostööd, et võistluses edasi jõuda. 4G mobiilside saatja leidmise ülesanne saadab kaks aga duelli.
Poolfinaal kontrollib võistlejate loogilist mõtlemist ja peastarvutamise oskust. Kuid seekord peab esikolmik lahendama mitmeid ülesandeid, et välja teenida koht finaalis. Lisaks tuleb selgeks teha ka investeerimiskontode süsteem. Selguvad 12. hooaja kaks finalisti, kes võistlevad kümne tuhande euro suuruse peaauhinna nimel.
Käes on suurejooneline Rakett 69 finaalvõistlus! Finalistid peavad nüüd tooma lennukad ideed paberilt reaalsusesse ja ehitama võimalikult täpsed Rube Goldbergi ahelreaktsioonimasinad. Selgub, kes on Rakett 69 12. võitja ja kuidas jaguneb 20 tuhande euro suurune auhinnafond.