IX sesja KRN – materiał przypomina decyzję upaństwowienia przedsiębiorstw podjętą przez Krajową Radę Narodową w 1949 roku oraz ukazuje obrady sejmu 13 lipca 1990. W ich trakcie Leszek Balcerowicz przedstawia założenia prywatyzacyjne, które zostają zatwierdzone większością głosów.
Własność Państwowa – dokument o krakowskiej hucie im. Tadeusza Sendzimira – dawniej Lenina – która wkracza w nową, prywatną epokę. Prowadzone są naprawy i modernizacje.
Przedszkole biznesu – prezentuje bazar na Placu Defilad – handel w Polsce raczkuje, prowadzona jest sprzedaż straganowa. Jest to początek prywatyzacji, która kiedyś, zdaniem narratora, przekształci się w gospodarkę rynkową.
Powrót kupca – materiał ukazuje to, jak handel wyglądał podczas upaństwowienia oraz jak zmienia się w roku 1990. Prywatyzacja sprawia, że przedsiębiorcy starają się przyciągnąć klientów – bogatym wyborem produktów, wyglądem sklepów i miłą obsługą.
Drogi nieobecny – przedstawia zebranych przed siedzibą Bezpiecznej Kasy Oszczędnościowej wierzycieli Lecha Grobelnego – prezesa spółki, który zniknął po oszukaniu swych klientów. Reportaż ukazuje także negatywne aspekty gospodarki rynkowej, ostrzegając widza przed potencjalną nieuczciwością przedsiębiorców.